Paylaş
13 Mayıs 2022 Cuma · Son Güncelleme : 17 Haziran 2022 Cuma

Instagram Beğeni Engeli Ne Zaman Kalkar?

Instagram beğeni engeli nasıl düzeltilir, beğeni engeli problemine çözüm olarak aşağıda bulunan adımlara göz atabilirsiniz.

Günümüzün yoğun olarak kullanılan sosyal paylaşım ağlarından biri Instagram'dır. Kullanıcılar popüler olmak için gönderimlerine bot beğeni hilesi yapmaktadır. Bot beğeni kasmak, like engeline neden olmaktadır. Instagram beğeni engeli, yalnızca hile yapan kullanıcılar değil sıradan bir kullanıcıda engel sorunuyla karşılaşabilmektedir. Beğeni engeli neden oluşur? Instagram beğeni engelini beklemeden kaldırmak mümkün mü? Beğeni engelini nasıl kaldırabilirim? Takipçi beğeni engeli kaldırma gibi sorunların yanıtlarını sizler için aşağıda yanıtladık..

Instagram beğeni engeli ne kadar sürede kalkar

Instagram beğeni engeli nasıl oluşur?

Hesabınızın takipçi ve beğeni engeli almasının en temel iki sebebi bulunmaktadır. Bunlar güvensiz olarak oluşturulan Instagram takipçi hilesi, Instagram beğeni hilesidir. Bu gibi şifreli hileler hesabınız için birçok tehlike unsuru oluşturmaktadır. İkinci temel sebebi ise günlük etkileşim sınırını aşmanızdan kaynaklı olmaktadır. Farklı ihtimalleri belirtmek gerekirse Instagram hizmetleri için cihazınıza indirdiğiniz güvenilir olmayan uygulamalar, beğeni ve takipçi engeli yemenize sebep olabilmektedir.

Instagram beğeni engel limiti

Kullanıcıya özel olmasından kaynaklı, hesap limit işlemleri de tamamen kişiye özel belirlenmektedir. Instagram beğeni limitleri profilden profile farklılık göstermektedir. Standart olarak bir saat içerisinde Instagram'da ortalama 350 beğeni yapılmaktadır. Belirtilen miktar hesabın paylaşım geçmişine ve önceden beğeni engeli alıp almadığına göre değişmektedir.

Instagram güvenilir hesaplardan beğeni limiti

Beğeni: Güvenilir Instagram hesabına sahip iseniz günlük 1000 beğeni limitiniz bulunmaktadır. 1000 beğeni limitine ulaştığınızda tekrar beğeni yapabilmek için 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Güvenilir hesaplardan takipçi limiti: Instagram beğeni limitinde olduğu gibi takipçi limiti de günlük 1000 adettir. Günlük 1000 takipçi limitine ulaştığınızda, tekrar takipçi işlemi yapabilmeniz için 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Yorum: Instagram günlük yorum için, saatte 10-14 adet ve sonrasından ortalama 400 saniye beklemeniz gerekmektedir.

DM: Instagram günlük bilinen bir DM limiti bulunmamaktadır. Güvenilir hesapların günlük ortalama en fazla 100 adet DM gönderimi yapması önerilmektedir.

Yeni hesaplar için Instagram limiti

Instagram hesabına sahip iseniz her işlem sonrası ortalama 45 saniye beklemeniz gerekmektedir. Yeni hesaplar için toplam Instagram takipçi, beğeni, yorum ve DM limiti 500 adettir. Günlük 500 limite ulaştığınızda 24 saat beklemeniz gerekmektedir.

Instagram takipçi beğeni engeli kaldırma 2022

Takipçi ve beğeni engeli aldığınızda, öncesinde hangi paylaşımları beğendiğinizi ve toplam kaç paylaşım tahmin etmelisiniz. Günlük beğeni limitini aştıysanız eğer 24 saat beklemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer günlük Instagram beğeni limitini aşmadıysanız Instagram’a yardım talebinde bulunmalısınız.

Instagram hesabınıza “şifreli beğeni hilesi” yaptıysanız eğer sorunun kaynağının bu sebepten olduğunu anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey şifrenizi değiştirmeli ve hesabınızın güvenliğini tekrar kontrol altına almanız gerekmektedir. Parolayı değiştirmeniz sonrası durumun düzelmesini beklemeniz tavsiye edilir.

Instagram beğeni de olduğu gibi takipçi engelinde aynı çözüm geçerlidir. Günlük takipçi limitini geçmediğinize eminseniz eğer Instagram “yardım” kısmına ilerleyerek yardım talebinde bulunabilirsiniz. Instagram hesabınıza güvenilir olmayan firmalardan “Instagram takipçi hilesi” gerçekleştirdiyseniz sorun bundan kaynaklı olabilir. Bu durumda hesap güvenliğinizi tekrar kontrol altına almak için şifrenizi değiştirmelisiniz.

Instagram sayfanıza güvenilir olmayan, şifreli gerçekleştirilen hileli bot takipçi ve beğeni işlemlerinden uzak durmanız sağlıklı olacaktır.

Hesabınızı büyütmek, güvenilir Instagram takipçi ve şifresiz beğeni almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Whatsapp Canlı Destek