Facebook
Hizmet

Facebook Gönderi Beğeni

Facebook Sayfa Beğeni

Facebook Görüntülenme

Facebook Nedir? & Facebook Ne İşe Yarar?

Facebook, Şubat 2004 yılında Harvard Üniversitesi'nde eğitim gören Mark Zuckerberg tarafından kodlanmış bir sosyal medya platformudur. O yıllarda adı "The Facebook" olan şirket 6 ay sonra "Facebook" adıyla değiştirilmiştir. Facebook, Mark Zuckerberg tarafından 1 hafta içerisinde kodlanmış ve yayın hayatına girmiştir. Facebook ilk olarak okul arkadaşlarının birbirleri ile iletişime geçmesini amaçlayan bir platform olmuştur. Tüm dünyaya hızla yayılan Facebook günümüzde milyonlarca üyeliği bulunan sosyal paylaşım platformu ağına dönüşmüştür. Kullanımı oldukça basit olan Facebook'da, her yaştan her kesimden kullanıcılar mevcut.
Facebook sayesinde ailenizle, arkadaşlarınızla veya yeni arkadaşlıklar edinebilir paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Gönderi paylaşmanın yanı sıra "Messenger" üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Facebook oldukça kapsamlı bir sosyal medya platformudur. Facebook sayfanızda gruplar kurabilir veya parti, düğün, eylem gibi etkinlikleriniz için etkinlik sayfası açabilirsiniz.

1.Fotoğraf Paylaşımı
2.Video Paylaşımı
3.Beğenme Özelliği
4.Sayfa Oluşturma
5.Grup Oluşturma
6.Mesajlaşma
7.Facebook Games(Oyun Özelliği)
8.Etkinlik Düzenleme
9.Dürtme
10. Yabancı Dil Seçeneği
11. Canlı Yayın Özelliği
12. Hikaye Paylaşımı
13.Facebook Ürün Satışı
14. Emoji ile tepki
15. Bağış Sistemi
16. İş Bulma
17. Anılar
18. Hava Durumu
19. Facebook Reklam Verme
20. Etiklet Sistemi

Facebook Nasıl Kullanılır? Facebok'da Neler Yapılır?

Facebook uygulamasını akıllı cep telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmenizin ardından cep telefonu numarası, e-posta hesabı yada diğer sosyal medya hesaplarınız üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. - Facebook uygulamasında fotoğraf paylaşabilir canlı yayın açabilirsiniz. - Facebook da iletişim kurmak istediğiniz bir hesabı dürtebilirsiniz. - Facebook sayfanızda Youtube'da bulunan videoları paylaşabilir ve başka bir hesap etiketleyerek gönderme yapabilirsiniz. - Doğum günü, imza günü, ve diğer özel günleriniz için etkinlik grupları kurabilirsiniz. Oluşturduğunuz etkinlik gruplarına arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.

Facebook sayfanızda popüler olmak daha fazla kitleye ulaşmak için gönderilerinize beğeni satın alabilirsiniz. Sayfanıza gerçek sayfa beğenisi satın alabilirsiniz. Satın aldığınız beğeniler istatistiklerinizi yükseltmeyi hedefler.

Facebook’a Nasıl Kayıt Olunur?

Facebook’a kayıt olmadan önce mail adresiniz yok ise bir mail adresi edinmeli veya mail kısmına cep telefonu numaranız ile üyelik açabilirsiniz. Google üzerinden Facebook.com ilerleyebilir ya da cep telefonunuza Facebook uygulamasını indirebilirsiniz. Facebook sayfasını açtığınızda karşınıza “yeni hesap oluştur” butonu çıkacaktır ona tıklayınız. Karşınıza çıkan sekmede kişisel bilgileriniz olan isim, soyisim, cep telefonu ve e-posta bilgilerinizi doldurun. Şifrenizi de girmenizin ardından üyelik işlemini başarı ile gerçekleştirerek artık Facebook’a kaydınız gerçekleşecektir.

Facebook Nedir?
Whatsapp Canlı Destek