Paylaş
08 Ağustos 2022 Pazartesi · Son Güncelleme : 12 Ağustos 2022 Cuma

Instagram İçin İstanbul'da En İyi Fotoğraf Çekim Mekanları

İstanbul'da harika post içerikleri hazırlayabileceğiniz iç ve dış mekan önerileri için yazı içeriğine göz atabilirsiniz..

Takipçileri etkileyip yüksek takipçi sayısına ulaşmayı arzulayan çoğu Instagram kullanıcı popüler mekanlarda çekim yapmaktadır. Gözlemlediğimizde Instagram’da en çok beğeni sayısına ulaşan gönderiler muazzam mekanlarda yapıldığını söyleyebiliriz. İstanbul’un az bilinen popüler mekanlarında kendinizi çekerek fenomen hesaplar arasına girebilirsiniz. Doğal efektli, etkileyici fotoğraflar çekinebileceğiniz mekanları sizler için aşağıda listeledik..

İstanbul'da fotoğraf yerleri

İstanbul'da Fotoğraf Çekilecek Mekanlar

Çırağan Sarayı

Ortaköy’e yürüme mesafesinde olan Çırağan sarayı harika bir dış çekim mekanıdır. Bahçe ve mimari yapısıyla Instagram için hoş fotoğraflar çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra sevdiklerinizle hoş vakit geçirebileceğiniz cafe ve restoranları Çırağan sarayı içerisinde ulaşabilirsiniz. 

Yıldız Sarayı Bahçesi

Kocaman bir arazi içerisinde bulunan tarihi parkta dilediğiniz kadar fotoğraf çekinebilirsiniz. Instagram’da oldukça popüler olan bu parkta yer etiketi ile farklı pozlara bakarak ilham alabilirsiniz. 

Bebek Sahil

Fotoğrafınızın arka planına masmavi deniz eşlik ederek fotoğrafınızı daha çekici hale getirebilirsiniz. Hafta sonu yoğun olmasından dolayı fotoğraf çekimi için öğleden önceki saatleri seçmenizi tavsiye ederiz. 

Salt Galata

Bank-ı Osmanî-i  için mimar Alexandre Vallauri tarafından tasarlanan içerisinde neoklasik öğeler bulunan ücretsiz sanat galerisidir. Bina içerisinde ister kendinizi isterseniz de kadrajına aldığınız etkileyici açılar yakalayabilirsiniz. 

St. Antuan Kilisesi

İstiklal caddesinde bulunan bu kilise de İstanbul’un etkileyici mekanlarından biridir. Çok fazla kişi tarafından henüz bilinmemesi fotoğrafınızı daha çekici hale getirecektir. 

Emily’s Garden

Beyoğlu’n da bulunan Emiliy’s Garden isimli cafe Instagram’ın popüler mekanlarından biridir. Her köşesi ayrı etkiliyor. Rengarenk çiçekler adeta organik filtre etkisi yaratıyor. Hem farklı hem de etkileyici olsun isterseniz Emily’s Garden tam size göre bir mekan önerisidir. 

Aya Yorgi Tepesi

Büyükada sınırları içerisinde bulunan Aya Yorgi tepesine ulaştığınızda kendinizi kelebek vadisinde hissedebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında çok fazla turisti ağırlamasıyla oldukça popüler hale gelmiştir. Instagram hesabınızın etkileşimlerinizi yükseltmek için Aya Yorgi tepesi harika bir tercih olacaktır. 

Polonezköy

Doğasıyla büyüleyen İstanbul’un en güzel ormanına ev sahipliği yapan Polonezköy’de yeşillikler içinde çekici pozlar verebilirsiniz. Sonbahar aylarında yaprakların renk değiştirmesiyle, yerde kuruyan yapraklar gerçekten fotoğrafınızı bambaşka hale getirecektir. 


Whatsapp Canlı Destek