Paylaş
30 Haziran 2022 Perşembe · Son Güncelleme : 08 Ağustos 2022 Pazartesi

Instagram Reels Nasıl Daha Çok İzlenir?

Reels videoların daha fazla izlenmesi için belli kriterler bulunmaktadır. Instagram Reels izlenme artırma için yazı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Popüler sosyal paylaşım ağı olan Instagram’da Reels özelliği çok ayrı bir öneme sahiptir. Günümüzde sadece kişisel amaçlı değil ticari olarak işletme hesabı kullanan Instagram profilleri de mevcuttur. Fenomen olmak, satış miktarını artırmak isteyen hesap sahipleri öne çıkmanın yollarını arıyor. Bu kapsamda aktif kullanılan Instagram Reels özelliği de hesaplara faydalı etkiler yaratmaktadır. Reels videonuzun daha çok kişi tarafından izlenmesini istiyorsanız doğru taktikler uygulamalısınız. Instagram Reels videoları nasıl daha çok izlenir? Doğru Reels video paylaşım zamanı nedir? Gibi soruların cevaplarını aşağıda sizler için yanıtladık..

Instagram Reels izlenmeyi arttırmak

Reels Paylaşımları Hangi Saatte Yapılmalıdır?

Sosyal medya kullanıcılarının, yoğun vakit geçirdiği saat dilimi her paylaşım ağı için farklıdır. Instagram Reels videonun daha çok izlenmesinde en önemli etken gün ve saat tercihidir. 

 • Salı
 • Çarşamba
 • Cuma
 • Cumartesi
 • Pazar

 • Yapılan araştırmalar gösteriyor ki yukarıda paylaştığımız günlerde Instagram kullanıcıları daha sık vakit geçirmektedir. İş yoğunluğunun en fazla olduğu gün Pazartesidir. Reels paylaşımının daha çok izlenmesi için Pazartesi gününü tercih etmek beklenen etkiyi almanızı engel olacaktır. Instagram kullanıcıları, farklı günlere kıyasla baktığımızda Cuma ve Pazar günleri daha yoğun etkileşim katmaktadır. Paylaşım yapacağınız sıra en yüksek verimi kazanmak için Cuma ve Pazar gününü tercih edebilirsiniz. 

  Instagram Reels video paylaşımı yaparken saat tercihi de etkileşim almanızı ciddi derecede etkilemektedir. Reels video etkileşim artırmak için öğle yemeği ve akşam yemeği zaman dilimlerini kapsayacak şekilde paylaşım yapabilirsiniz. 12.00-13.30 ve 19.00-20.30 saatlerini tercih ettiğinizde Reels videonuz en yüksek izlenme sayısına ulaşacaktır. Hafta sonu Instagram Reels video paylaşımlarınızı istediğiniz zaman dilimlerinde yapabilirsiniz. Sıraladığımız zaman dilimleri sosyal medya uzmanları tarafından analiz edilmektedir. Takipçilerinizi en iyi tanıyan sizsiniz, paylaşım yapacağınız zamanı yüksek etkileşim açısından verileri dikkate alarak yapmanız isabetli olacaktır.

  Instagram Reels Videosu Daha Çok Nasıl İzlenir?

  Özgün düşünmelisiniz, Reels videonuzun farklı ve etkileyici olması daha çok kişi tarafından izlenmesini sağlayacaktır. Gençler arasında popüler olan Tiktok uygulamasında olduğu gibi Instagram’da da akım videoları mevcuttur. Instagram’da akım haline gelmiş videoları kendinizden de bir şeyler katarak etkileşim kazanabilirsiniz. Düzenli ve sık paylaşım yapmanız keşfete düşmeniz açısından önemlidir. Instagram Reels videonları profesyonel çekim olarak hesabınızda düzenli paylaştığınızda kitle toplamak daha kolay olacaktır. Göze hitap eden etkileyici Reels videoları her zaman olumlu etki bırakmaktadır.

  Instagram algoritmaları Reels videolarının keşfette yer almasında profesyonelliği algılamaktadır. Reels videonun çekim kalitesi, çözünürlüğü daha çok izlenmesinde önemli bir unsurdur. Ücretsiz video düzenleme uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Instagram Reels video içeriğine müzik yerine kendi sesinizi ekleyebilirsiniz. Video içerik ayrıntısını kısaca açıklama bölümüne eklemek izlenmesini önemli oranda etkileyecektir.

  Reels paylaşımının altına etkili, videoyla uyumlu bir açıklama eklemelisiniz. Hashtag sayı ve başlığı önemlidir. Instagram Reels videosuyla uyumlu en fazla 5 adet hashtag etiketi kullanmalısınız. Popüler hashtag sayısını azaltarak az gönderi bulunan hashtag kullanımı videonun üst sıralarda yer almasını kolaylaştıracaktır. Sıraladığımız unsurlara gerekli özeni verdiğinizde videolarınız daha çok izleyici sayısına ulaşacaktır.

  Instagram Reels Videolarım Az İzleniyor?

  Paylaşımlarınızın yeterli izlenme sayısına ulaşmamasının birçok sebebi bulunmaktadır. Instagram hesabınız spam altındaysa videolarınız anasayfaya düşmeyeceğinden dolayı izlenme sayısı yükselmeyecektir. Reels videolarınızın az izlenmesini etkileyen en önemli faktör, bot takipçi ve yabancı izleyici satın almaktır. Instagram algoritmanızı bozan bot takipçiler gönderilerinizi de olumsuz etkilemektedir. Ücretsiz Instagram Reels hilesi gibi işlemlerden uzak durmanız sağlıklı olacaktır. Reels video izlenme sayısını güvenli şekilde yükseltmek için Türk izleyici satın alabilirsiniz. https://www.inspofy.com/instagram-reels-izlenme-satin-al bağlantıya tıklayarak Türk izleyici alabilirsiniz. Web sitemizden alınan izleyiciler düzenli alımda algoritma iyileştirme ve keşfet özelliği bulunmaktadır.


  Whatsapp Canlı Destek