08 Nisan 2021 Perşembe

Instagram arama geçmişi 2021 nasıl silinir?

Instagram arama butonuna tıkladıktan sonra önerilen hesaplar adı altında önceden tıkladığınız profilleri nasıl sileceğinizi anlattık.

Instagram arama algoritması girdiğiniz profillerden yola çıkarak en iyi sonuçları gösterir. Arama kutusuna tıkladığınızda harfleri girerken anlık olarak en uygun ve en popüler profilleri size gösterir. Algoritma buraya kadar çerez kaydetmez. Ne zaman bir profile tıklarsanız bu profili geçmiş aramalara kayıt etmektedir. Bu kayıtlar sonraki aramalarınızda "Yakınlardaki Aramalar" başlığı altından en son girilen profilden eskiye doğru listelenmektedir. Dilerseniz görünmesini istemediğiniz profili listenin sağ tarafından çarpıya tıklayarak silebilirsiniz. Arama geçmişiniz bir hayli fazla ise aşağıdaki adımları takip ederek tümünü tek seferde silebilirsiniz.
Ayarlar > Güvenlik > Arama Geçmişini Temizle sayfasından sağ üst köşede "Tümünü Temizle" seçeneğine tıklayarak arama geçmişinizi temizleyebilirsiniz.

instagram arama geçmişini temizleme 2021

Arama geçmişi kayıt etmesini istemiyorum?

Şu anda maalesef Instagram'ın böyle bir özelliği bulunmamaktadır. Her seferinde temizlemek zorundasınız.

Arama geçmişi geri getirebilir miyim?

Silinen arama geçmişleri kesinlikle geri gelemez. Instagram güvenlik ilkeleri gereği böyle bir şey mümkün değildir.

Arama geçmişi kendiliğinden siliniyor mu?

Arama geçmişinizi her seferinden kendiniz silmeniz gerekiyor. Youtube'da olduğu gibi Instagram arama geçmişinde böyle bir özellik yok.

Instagram arama kısmında arkadaş gizleme yapılabilir mi?

Arama kısmında kişi sadece engelli ise gözükmez. Bunun dışında arama kısmında arkadaşınız en üst sırada gözükecektir.

Diğer Instagram hesabımda arama yaptığım profil aynı telefonda bulunan diğer Instagram hesabının önerilenlerinde çıkıyor bunu nasıl engelleyebilirim?

Instagram'da kabul ettiğiniz çerez politikası sayesinde verileriniz telefon üzerinde depolanmaktadır. Bu verileri Instagram size daha iyi bir hizmet sunabilmek için kullanıp önerilen profilleri çıkartmaktadır. Sadece aynı cihazdan değil aynı kablosuz Internet'e bağlı olan cihazlara da önerilenleri göstermektedir.

 

Saygılarımızla,
Inspofy Ekibi.

 


Whatsapp Canlı Destek