Paylaş
12 Temmuz 2020 Pazar · Son Güncelleme : 20 Haziran 2022 Pazartesi

Instagram Kullanıcı Adı Boştayken Alınamama Sorunu

Instagram kullanıcı adını alırken karşılaşılan sinir bozucu hatalardan biride kullanıcı adını kimse kullanmıyorken alamıyorsunuz.

Örnek, "inspofy" kullanıcı adını 'https://www.instagram.com/inspofy' bağlantısını tarayıcıdan arattığınızda "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor." diye karşımıza bir ekran çıkmaktadır. Mantık olarak bakıldığında 'inspofy' kullanıcı adını kimse kullanmıyorken bize alınabildiğidir.

Instagram boş olan kullanıcı adını almak

Ancak şöyle bir sorun var bu kullanıcı adını yukarıda verdiğimiz adresten arattınız ve üzgünüz hatası aldınız bu kullanıcı adınını %80 ihtimal alabilirsiniz. %20 ihtimal ise bu kullanıcı adı önceden başka birine ait olduğu için hesabı bloke yada dondurmuş olduğu için bu kullanıcı adı hala eski kullanıcısına ait oluyor. Bu yüzden kullanıcı adını bellirli bir süre alamamaktayız.

Genelde Instagram şirketi yılda 1 kere bu hesapları temizlemektedir. Ara ara almak istediğiniz kullanıcıyı kontrol edin ve boş olduğu zaman alabilirsiniz.

Kullanıcı adını nasıl kontrol edeceğim ?

 • Tarayıcınızı açın
 • https://www.instagram.com" bu bağlantıyı tarayıcınızın üst kısmındaki url yerine yapıştırın.
 • Herhangi bir hesap açık ise çıkış yapın. yoksa sonraki adıma geçin.
 • Kaydol butonuna basın.
 • Kullanıcı adı kısmına almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve şifre alanına geçin bu alana geçtiğinizde yukarıda kırmızı çarpı işareti görüyorsanız kullanıcı adınız hala alınamıyor. Eğer Yeşil tik işaretli görüyorsanız artık bu kullanıcı adını alabilirsiniz demektir.

 • Instagram Kullanıcı Adını Değiştirme 

  Hesabınızın kullanıcı adını birçok nedenden kaynaklı değiştirme isteğinde bulunmak çok normaldir. Instagram hesabınız için kullanmak istediğiniz yeni kullanıcı adını tanımlayamıyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilmektedir. Aşağıda sıraladığımız nedenlere göz atarak sorunun neden kaynaklandığını gözden geçirebilirsiniz;

  Uygulama güncelleme

  Instagram uygulamasının bulunduğu cihaz son sürüme güncellenmediyse istediklerinize doğru şekilde yanıt vermeyecektir. Uygulamanın doğru biçimde çalışabilmesi için Instagram’ı tekrar güncelleyerek yapmak istediğiniz işlemi tekrarlayabilirsiniz. 

  Telefonun uygulamayı destekleme sorunu

  Cihazının eski bir model ise Instagram uygulamasının her özelliğini sağlıklı şekilde kullanmanız mümkün değildir. Çözüm olarak yeni bir cihaz üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Giriş yapmanızın ardından ayarlar kısmına ilerleyerek yeni kullanıcı adını girebilirsiniz. 

  Uygulamayı yeniden yükleme 

  Yukarıda sıraladığımız seçeneklerden biri size uymuyorsa son seçenek olarak Instagram’ı cihazınıza tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. 

  Sorun çözülmediyse, Instagram destek birimine ulaşarak yaşadığınız problemin nedeni ayrıntılı şekilde size yanıtlanacaktır.

  Instagram ile ilgili danışmanlık hizmeti almak isterseniz bizimle Whatsapp Teknik Destek Hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

  Mutlu Günler,
  Inspofy Ekibi


  Whatsapp Canlı Destek