12 Temmuz 2020 Pazar

Instagram kullanıcı adı boşta ama alınamıyor.

Instagram kullanıcı adını alırken karşılaşılan sinir bozucu hatalardan biride kullanıcı adını kimse kullanmıyorken alamıyorsunuz.

Örneğin "inspofy" kullanıcı adını 'https://www.instagram.com/inspofy' bağlantısınısını tarayıcıdan arattığınızda "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor." diye karşımıza bir instagram sayfası çıkmaktadır. Mantıken 'inspofy' kullanıcı adını kimse kullanmıyorken bunu bize alınabilir olduğu anlama geliyor.

Ancak şöyle bir sorun var bu kullanıcı adını yukarıda verdiğimiz adresten arattınız ve üzgünüz hatası aldınız bu kullanıcı adınını %80 ihtimal alabilirsiniz. %20 ihtimal ise bu kullanıcı adı önceden başka birine ait olduğu için hesabı bloke yada dondurmuş olduğu için bu kullanıcı adı hala eski kullanıcısına ait oluyor. Bu yüzden kullanıcı adını bellirli bir süre alamamaktayız.

Genelde Instagram şirketi yılda 1 kere bu hesapları temizliyor. Ara ara almak istediğiniz kullanıcıyı kontrol edin ve boş olduğu zaman alabilirsiniz.

Kullanıcı adını nasıl kontrol edeceğim ?

1.Tarayıcınızı açın
2."https://www.instagram.com" bu bağlantıyı tarayıcınızın üst kısmındaki url yerine yapıştırın.
3.Herhangi bir hesap açık ise çıkış yapın. yoksa 4.adıma geçin.
4.Kaydol butonuna basın.
5.Kullanıcı adı kısmına almak istediğiniz kullanıcı adını yazın ve şifre alanına geçin bu alana geçtiğinizde yukarıda kırmızı çarpı işareti görüyorsanız kullanıcı adınız hala alınamıyor. Eğer Yeşil tik işaretli görüyorsanız artık bu kullanıcı adını alabilirsiniz demektir.

Instagram ile ilgili danışmanlık hizmeti almak isterseniz bizimle Whatsapp Teknik Destek Hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.


Whatsapp Canlı Destek