Paylaş
06 Şubat 2021 Cumartesi · Son Güncelleme : 13 Haziran 2022 Pazartesi

Youtube İzlenme Sayılarınızı Arttıracak 5 Teknik Yöntem

Youtube kanalınızı büyütmek, videolarınızın daha fazla kişi tarafından izlenmesi için bazı ilkelere dikkat etmelisiniz. İzlenme artırma için 5 etkili yöntem.

Youtube dünya üzerinde kullanılan en büyük video paylaşım şirketidir. 14 Şubat 2006'dan bu yana kullanıcı sayısını giderek arttırmaktadır. Ülkemizde Youtube son yıllarda çok popüler olmuştur. Youtube üzerinden gelir elde eden video çekip yayınlayan Youtuber'lar kazandıkları reklam gelirleriyle tepki görmüştür.
Hal öyle olunca bir anda youtube kullanıcıları artmış her kesimden insan Youtube üzerinden gelir elde etmek için video çekmeye başlamıştır.

Youtube izlenme satın alarak arttırmak

Youtube verilerine göre son 2 yılda Türkiye'den video yükleyen kullanıcı sayısı %218 artmış durumdadır. Hal böyle olunca videolarınızın diğer kullanıcılara görüntülenmesi oldukça düşmüştür.
Birçok video paylaşımcı Youtube'da videolarının yeteri kadar izlenmediğinden şikayetçidir. Paylaşımlarınızın izlenmesini arttırmak için öncelikle Youtube algoritmasının nasıl çalıştığını öğrenmenizde fayda var.

Youtube algoritması yüzlerce filtrelemeden geçirerek videolarınızı diğer kullanıcılara sunuyor. Bu filtreler videonuza sistemsel bir puan belirleyerek ilgili kategorilere ayırmaktadır. Bu yüzden videolarınızın olmazsa olmaz genel özellikleri sizin için listeledik.

1. Görüntü Kalitesi
Videonuzun kalitesi Youtube robotları için çok önemlidir. Videolarınızı maksimum 480p'ye kadar yüklediğinizi varsayarsak genellikle sizin videolarınızı 480p izleyen kullanıcılara gösterecektir. Bu yüzden videolarınızı olabildiğince kalitesi yüksek yüklemeye çalışın.

2. Ses Kalitesi
Videolarınızda insanları rahatsız edici bir anda yükselen ve alçalan arka plan seslerinden temizleyin. Bu temizleme işlemini bazı programlar ile yapabiliyorsunuz. Tabii imkanınız varsa en sağlıklısı çekim yaptığınız ekipmanların bu sesi absorbe etmesidir.

3.Küçük Resim (Thumbnail)
Küçük resim videonuzun anasayfada ya da önerilenlerde liste haline görülen kapak resmidir. Bu küçük resmin videonuzla ne kadar ilgili olursa o kadar sizin için daha iyidir. Youtube robotları hemen çıkma oranı yüksek videoları alt sıraya atar. Clickbait, yani dikkat çekici aldatıcı resim koyduğunuzdan youtube robotlarının gözünde kötü niyetli kullanıcı olarak algılanırsınız.

4.Açıklama
Yüklediğiniz videoların açıklama kısmına çektiğiniz içerikle alakalı anahtar kelimeleri kullanırsanız arama kutusunda görüntülenme şansınız artmaktadır. Bu anahtar kelimeleri tek tek değil bir cümle içinde kullanmanızda fayda var.

5.Youtube İzlenme Satın Alın
Youtube'da çektiğiniz videoların hızlı izlenme alması Youtube robotlarının dikkatini çekecek ve videonuzu daha fazla görüntülemeye başlayacaktır. Youtube izlenmeleri profesyonel bir şirketten satın alınmalıdır. Aksi halde izlenmeleriniz silinebilir. Inspofy olarak Youtube izlenme satın alma hizmetimiz ile birçok Youtuber'a hizmet vermekteyiz. Youtube izlenme satın aldığınızda videolarınızı robotlar daha fazla kişiye gösterdiği için kısa sürede geniş kitlelere ulaşabiliyorsunuz.
Youtube izlenme paketlerine buradan göz atabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek