Paylaş
02 Şubat 2022 Çarşamba · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Youtube Etkileşim Kazanmak İçin Yapılması Gereken 5 Madde

Youtube hesabınızın etkileşimlerini artıracak 5 tüyo ile geniş kitlelere ulaşın. Hesabınızın etkileşimini artırma yöntemlerini aşağıda sizlere cevapladık..

Youtube dünya genelinde en sık ziyaret edilen arama motorları içerisinde yer almaktadır. İster bireysel ister kurumsal olarak kullanılabileceğiniz bu platformda istediğiniz ilgi alanınız olan her konuda içerik üretebilirsiniz. Youtube’da kendi kanalınızı açarak uzman olduğunuz veya ilgi alanınız ile ilgili içerikler üretebilir ve yüksek etkileşimler alarak para kazanabilirsiniz. Youtube kanalınız için ürettiğiniz içeriklerin yüksek izlenmelere ulaşmasını, beğenilmesini arzulamanız çok olağan bir durumdur. İçeriklerinizin izlenmesi için Youtube algoritmalarına uygun şartlarda olması gerekmektedir. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Youtube algoritmalarının işleyişi de birbirinden farklı şekildedir. Youtube’da doğru şekilde algoritmalara uygun ilerlerseniz kısa sürede kanalınız hakettiği değeri görecektir. Youtube üzerinden yüksek izlenme ve belli bir abone sayısına ulaşmanız için aşağıda sizler için ipuçları sıraladık..

Ayrıca Youtube’dan nasıl para kazanabilirim? Adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

youtube keşfete düşmek için etkileşimlerinizi arttıracak 5 madde

Youtube’da Doğru Başlık Nasıl Olmalıdır?
Youtube kanalınızda paylaştığınız videoların başlığı kısa, öz ve izleyicide ilgi uyandırmalıdır. İzleyiciler genellikle anlaşılır başlıklardan çok merak uyandıran başlıkları izlemeyi tercih etmekteler.

1.Aranma hacmi yüksek kelimeler kullanın
Videonuzu hazırlamanızın ardından başlık tercihiniz en çok aranan kelimelerden oluşan bir anahtar kelime seçmelisiniz. Bunun dışında videonuz ile ilgili anahtar kelimeleri etiket kısmında kullanmanız videonuzun öne çıkmasında fayda sağlayacaktır. Anahtar kelime tercihiniz de yine arama kısımlarında en çok aranan kelimeleri tercih ederek izlenme ihtimalinizi artırabilirsiniz.

2.Merak uyandıran başlıklar kullanın
Merak uyandıran başlığa sahip videolar izleyiciler tarafından daha çok tıklanır olmuştur. Dolayısıyla video başlıklarınız tıklanmayı artıracak düzeyde merak uyandırmalı, ilgi çekici olmalıdır. Videolarınız ne kadar merak uyandırırsa size o kadar izlenme ve abone olarak geri dönüş sağlar.

3.Tık tuzağı (clickbait) yöntemini kullanın
Tık tuzağı yöntemini birçok içerik üreticisi sıklıkla tercih etmektedir. Örneğin videoda “gece terkedilmiş apartmana girdim” gibi bir başlık atmanız videonuzun daha çok tıklanmasını sağlayacaktır. Tık tuzağı yöntemini tercih ederken dikkat etmeniz gereken önemli husus ise abartı ve yanıltıcı başlıklardan kaçınmanız olacaktır aksi halde gerçekliği ifade etmeyen videolar sebebiyle kanalınız kısıtlanabilir.

Youtube’da Doğru Açıklama Nasıl Olmalıdır?
Youtube videonuza açıklama eklemek en az başlık kadar önemli bir konumdadır. Youtube videolarınıza belli kriterlere uyarak yapacağınız video açıklaması sizi öne çıkaracaktır. Aşağıda doğru açıklama için uyulması gereken kriterler şu şekildedir;

1.Anahtar kelimeler kullanın
Youtube arama motorunda öne çıkmanız için anahtar kelimeler kullanmalısınız. Başlık kısmında kullandığınız anahtar kelimelerin, açıklama kısmında da yer almasıyla videonuz daha bulunabilir olacaktır. Videonuz ile ilgili en çok aranan kelimelerden en az 2 veya 3 tanesine açıklamalarda yer vermeniz ön plana çıkmanızı sağlayacaktır. Açıklama yazısını akıcı şekilde yazmaya özen göstermeyi unutmayın.

2.Karakter sayısını aşmayın
Youtube algoritmaları açıklamada bulunan ilk 160 kelimeye göre videoları sıralamaya koymaktadır. Açıklama bölümüne eklediğiniz anahtar kelimeler burada çok fazla işinize yarayacaktır. Bu sebeple aramalar kısmında yer almanız için açıklama yazısını eklerken anahtar kelimeleri ilk 160 kelime arasında kullanmanız videolarınızın tıklanması açısından önemlidir. Youtube SEO açısından en etkili yöntem ise anahtar kelimenin video açıklamasında ilk sırada yer almasıdır. Bu sayede videonuzun izlenme ve tıklanma şansı aratacaktır.

3.Sosyal medya hesaplarınızı ekleyin
Youtube üzerinden edindiğiniz kitleyle daha fazla bağ kurmak, sadakat duygusunu aşılamanız konusuda size en faydalı olacak yöntem sosyal medya hesaplarınızı aboneleriniz ile paylaşmanız olacaktır. Sosyal medya hesaplarınızı açıklama kısmının en altına profil linkiniz ile birlikte koymanız takip edilmeniz açısından kolaylık sağlar. Bu şekilde abonelerinizle sıkı bağ kurar ve sosyal medya hesaplarınızın etkileşimini de aynı zamanda artırmış olursunuz.

4.Ücretsiz abone olmayı unutmayın
Youtube paylaşımlarınızın izlenmesi ve izleyenlerin abone olması sizlerin etkileşim kazanması açısında kritik bir öneme sahiptir. İzleyiciler videonuzu izlediği sırada “kanala abone olmayı unutmayın” yazısı ya da söylemi olmadan harekete geçmeyebilir. Ücretsiz kanala abone olmayın yazısını hem açıklama bölümünde hem de video içeriğinde mutlaka yer vermelisiniz. Videonuzun ilk 24 saatte izlenme sayısı çok önemlidir dolayısıyla yukarıda sizler için bahsettiğimiz ipuçları sayesinde kanalınız ve içerikleriniz hakettiği değeri kısa sürede görecektir.

Kanalınızın organik büyümesinin yanında Youtube abone satın alabilirsiniz. Videolarınıza izlenme beğeni ve yorum satın alarak büyüme hızını artırabilir Youtube etkileşimlerini güvenle yükseltebilirsiniz.


Whatsapp Canlı Destek