Paylaş
11 Nisan 2022 Pazartesi · Son Güncelleme : 20 Haziran 2022 Pazartesi

Tiktok'dan Para Kazanma Yolları

Tiktok üzerinden gelir elde etmek istiyorsanız belli şartları tamamlamanız gerekiyor işte şartlar;

Popüler sosyal medya platformu olan Tiktok , 2016 yılında Çin’de ByteDance tarafından piyasaya sürülmüştür. Tiktok platformu içerisinde kullanıcılar dans, komedi, dudak senkronizasyonu ve oyunculuk gibi eğlenceli kısa videolar yayınlamaktadır. Tiktok kısa sürede popülaritesini daha da artırarak, yapılan araştırmalarda toplam 150 ülkede 2 milyar kullanıcı uygulamayı cihazına indirmiştir. Tiktok’da canlı yayın açabilirsiniz.

Tiktok'dan para kazanma yolları 2022

Tiktok ülkemizde daha çok yeni bir paylaşım ağı, genel olarak baktığımızda gençlere hitap edildiği düşünülse de aslında pek öyle sayılmaz. Zamanında Youtube ve Instagram örneğinde olduğu gibi bu ağların pazarlama sektörüne bu kadar dahil olacağını kimse bilemezdi. İşte şimdi yeni bir para kazanma fırsatı daha.

Henüz Tiktok uygulaması bu kadar bilinmiyorken kendinizi iyi hissettiğiniz bir konuda içerik üretmeye başlayabilirsiniz. Tiktok uygulamasını birçok kategoride kolayca kullanmanız mümkün. Tiktok’tan nasıl para kazanabilirim? Tiktok para kazanma rehberi? Gibi sorulara yanıt arıyor, Tiktok üzerinden nasıl para kazanacağınızı öğrenmek için aşağıda sizler için yanıtladık.

Tiktok’tan para kazanılıyor mu?

Popüler paylaşım ağı Tiktok’da, platform içerisinde para kazanmak mümkündür. Tiktok üzerinden para kazanabilmeniz için aynı diğer sosyal medya ağlarında olduğu gibi, videolarınızın belli bir beğeni sayısı ve izlenmesi bulunması gerekiyor. Tiktok takipçi sayınız ne kadar yüksek ise videolarınıza gelen beğeni ve izlenme sayıları da yükselecektir. Dolayısıyla Tiktok’da para kazanmanız için öncelikle takipçi sayınızı artırmalısınız.

Tiktok Para Kazanma Rehberi

Canlı yayın bağışı

Tiktok profilinizde 1000 adet fazla takipçiniz bulunuyorsa eğer canlı yayın açarak para kazanabilirsiniz. Tiktok üzerinden canlı yayın açtığınızda, takipçileriniz ve hayranlarınız sizlere değişik adlarla oluşturulan hediyeler yollamaktadır. Belli fiyatlardan oluşan bu hediyeler yayınınıza gelmesinin ardından para olarak hesabınıza aktarılır. Tiktok’ta bulunan bazı hediye fiyatlarını aşağıda görebilirsiniz.

 • ayıcık - 17 TL
 • rüzgar dansözü - 28.67 TL
 • para yağmuru - 105 TL
 • jet uçağı - 573,42 TL
 • görkemli şato - 1.911 TL
 • spor araba - 3.200 TL
 • Özetle yayın sahibi yukarıda bulunan hediyelerden birini aldığında hediye fiyatı kadar miktarda bağış hesabına yatmış olacaktır. Tiktok “ayarlar” bölümünden eklediğiniz banka hesap bilgilerinize ay içerisinde ne kadar bağış aldıysanız ayın belli bir zamanı hesabınıza yatar.

  Hesabı büyütüp satmak

  Tiktok platformuna üye olan birçok kullanıcı kendi adına, hesap açıp büyütme süreciyle uğraşmak yerine hazır yüksek takipçisi olan bir Tiktok hesabı satın almayı tercih etmektedir. Tiktok’da kullanıcı bilgileri değiştirilebilir olmasından kaynaklı, Yüksek takipçili hesapları başka kişilere satarak bir gelir elde etmektedir. Tiktok hesabının takipçi sayısına göre fiyat değişmektedir. Tiktok’ta hesap büyütmek pek kolay bir süreç olmayacak fakat zamanla taktiklerini öğrenerek uzmanlaşabilirsiniz.

  Reklam

  Tiktok üzerinden etkili para kazanmanın diğer yolu ise tanıtım yapmaktır. Tiktok sayfanızda yüksek hedef kitlenize ürün reklamları yapabilirsiniz. Yüksek takipçisi bulunan hesaplar ile markalar iletişime geçerek, ürün+para karşılığı olarak reklam anlaşmaları yapmaktadır. Sizlerde markalar ile iş birliğinde bulunarak ürün tanıtımları üzerinden güzel paralar kazanabilirsiniz.

  Blog

  Uzmanlaştığınız, profesyonel olduğunuz bir konuda Tiktok blog hesabı açabilirsiniz. Örnek: Bir web siteniz bulunmakta sitenizde yayınladığınız içeriklerin daha kısa yazılarını Tiktok hesabınızdan üzerinden paylaşabilirsiniz. Tiktok takipçilerinizin sitenizde yayınladığınız yazılara ulaşabilmesi için bağlantı ekleyebilirsiniz. Böylelikle hem web sitenize ziyaret edenler kullanıcılar aracılığıyla hem de Tiktok’ta açtığınız canlı yayınlar ile para kazanabilirsiniz.
  Tiktok üzerinden para kazanabilmeniz için yukarıda bahsettiğimiz üzere takipçi sayınızın yüksek olması gerekmektedir. Tiktok takipçi sayınızı artırmak için bu bağlantıya tıklayarak güvenilir Tiktok takipçi alabilirsiniz.


  Whatsapp Canlı Destek