Paylaş
18 Mart 2022 Cuma · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Spotify İnternetsiz Nasıl Kullanılır?

Spotify uygulamasını internetsiz de kullanabilirsiniz. İnternet olmadan Spotify nasıl kullanılır yazımıza göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son yıllarda müzik denildiğinde akla ilk gelen Spotify, müzik severlerin sıklıkla kullandığı “şarkı dinleme platformudur”. Spotify dünyanın en büyük müzik kütüphanesini içerisinde barındırmaktadır ve bu sayede kullanıcılar aradıkları, istedikleri her tarz da şarkıya tek tıklamayla ulaşabilmektedir. Spotify’da yalnızca şarkı dinleme özelliği değil platform içerisinde özel playlist çalma, sanatçı albümleri dinleme, radyo dinleme ve kendi müzik zevkinize özel çalma listesi oluşturabilirsiniz. Spotify içerisinde yukarıda sıraladığımız özellikleri IOS ve Android cihazlarınızda kolayca uygulamaya geçebilirsiniz.

Spotify uygulamasını sadece internet bağlantısıyla değil internetsiz yani çevrim dışı olarak da kullanmanız mümkündür. Peki Spotify çevrim dışı nasıl kullanılır? Spotify internetsiz nasıl şarkı dinlenebilir? Gibi soruları sizler için aşağıda yanıtladık..

Spotify çevrimdışı müzik dinleyin

Spotify Çevrim Dışı Nasıl Kullanabilirim?

Spotify uygulamasında çevrim dışı özelliği aktif etmeden önce bilmelisiniz ki yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin tamamına internet veriniz aktif olmadığı sürece erişemeyebilirsiniz. Spotify’ı internetsiz kullanabilmeniz için öncelikle wifi ve hücresel veri ağınız kapalı olmalıdır. İnternetiniz kapalı olduğunda daha önceden indirmiş olduğunuz şarkıları kolayca dinleyebilirsiniz.

Spotify’da “çevrim dışı özelliğini” kullanabilmeniz için, “çevrim dışı mod” özelliğini profilinize girerek aktif etmeniz gerekmektedir. Çevrim dışı mod özelliğini aktif etmek için, “kitaplığın” kısmına gidin. Ayarlar üzerinden “çal” yazısının altında çevrim dışı mod kısmını aktif ettiğinizde, çevrim dışı mod kısmını aktif etmiş olacaksınız.

Spotify’da İnternetsiz Radyo Dinleyebilir Miyim?

Spotify’da hesabınız çevrim dışı modda iken yalnızca daha önceden indirdiğiniz şarkıları ve podcastleri dinleyebilirsiniz. Cihazınız internete bağlı olmadan radyo dinlemeniz pek mümkün olmayacaktır.

Spotify’ı İnternetsiz Kullanabilir Miyim?

Evet yukarıda bulunan yazımızda bahsettiğimiz gibi internetiniz olmadan Spotify uygulamasını kullanabilirsiniz. Fakat Spotify hesabınız internete bağlı olmadığında uygulama içerisinde yapacağınız işlemler oldukça sınırlı olacaktır.


Whatsapp Canlı Destek