Paylaş
02 Nisan 2022 Cumartesi · Son Güncelleme : 20 Haziran 2022 Pazartesi

Spotify’da Şarkıları Instagram’da Paylaşma

Spotify'da dinlediğiniz müzikleri arkadaşlarınızla nasıl paylaşırsınız?

Biri müzik uygulaması diğeri ise sosyal ağların en popüleri Instagram'dır. Spotify ve Instagram ortak bir çalışmaya imza atmıştır. Yeni güncellemeyle birlikte Spotify’da dinlediğiniz müzikleri Instagram sayfanızda paylaşabileceksiniz. Instagram ve Spotify’ın birleşmesi kullanıcıları oldukça memnun ederek kendi kategorilerinde en üst sıralarda yer almaktalar. Bu yeniliği Spotify'a üye olarak deneyimleyebilirsiniz. Instagram yeniliklere her zaman açık bir platform olmuştur. Öyle ki, popüler olan Giphy ile anlaşma sağlayarak hikayelere Gif ekleme özelliğini kullanıcılarına sunmuştur.

Spotify müziklerini nasıl paylaşabilirim

Spotify Instagram’da Nasıl Paylaşılmalıdır?

Instagram, Spotify ile yaptığı anlaşma sonucu artık kullanıcılar dinledikleri şarkıları hikaye kısmında paylaşabilecekler. Instagram hikaye bölümünde Spotify şarkıları nasıl eklenir?

Bu yeni güncelleme çok başarılı olsa da yalnızca şarkının ekran görüntüsü tarzında eklemeler yapılabilmektedir. Spotify’da dinlediğiniz şarkıları doğrudan hikayenizde açma, çalma gibi bir özellik henüz yoktur.

Spotify şarkıları Instagram’da nasıl paylaşabilirim?

Spotify uygulamasına girin paylaşmak istediğiniz müziği açın ve dinleyin. Şarkıyı açtığınızda sağ altta yukarıyı gösteren bir ok olacak o simgeye tıklayın. Paylaşmanız için birden fazla seçenek çıkacak karşınıza, seçenekler arasından Instagram logosunu seçin. Instagram’a tıkladığınızda doğrudan Instagram hikaye kısmına geçeceksiniz. Bu kısımda seçtiğiniz şarkıyı istediğiniz kişiyle paylaşabilirsiniz. Paylaşım sonrası hikayenizi gören takipçileriniz isterlerse Spotify’da çal seçeneğine tıkladıklarında direkt uygulamaya yönlendirilerek şarkıyı dinleyebilecekler.


Whatsapp Canlı Destek