Paylaş
27 Aralık 2021 Pazartesi · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Spotify’da Para Kazanma Yolları

Dünyanın en popüler müzik dinleme platformu Spotify'da para kazanma yolları nedir sorusu sizler için yanıtladık..

2013 yılından günümüze kadar Türkiye’de hem çevrim içi hem de çevrim dışı olarak şarkı dinleme imkanı sunmaktadır. Spotify bünyesinde milyonlarca sanatçı albümleri yer alıyor ve üyelerine tek tıkla dinleme imkanı sunuyor. Spotify üzerinden Rock, pop, elektronik ve halk müziği gibi müzik türlerini dinleyebilirsiniz.

Spotify’dan En Çok Nasıl Para Kazanılır?

Spotify’dan para kazanmak için öncelikle kendinize ait bir şarkınız olması gerekiyor. Spotify da ne kadar çok ünlü iseniz o kadar çok dinlenme şansınız artar. Bunların yanı sıra müzik şirketleriyle anlaşma yapabilirsiniz. Spotify da bir diğer para kazanma yöntemi ise Spotify çalma listesi oluşturarak maddi kazanç sağlayabilirsiniz. “PlaylistPush” üye olarak dünyanın dört bir yanından bağımsız sanatçıların yer aldığı şarkı listelerine ulaşacaksınız. Bu şarkıları Spotify üzerinden çalma listesi oluşturarak daha fazla kişinin dinlemesini sağlayacaksınız ve bunun karşılığında ise para kazanacaksınız. PlaylistPush'ı kullanmak için Spotify’da 400 adet takipçiniz bulunması gerekmektedir. Seçtiğiniz müzik türü, dinlenme sayısı ve çalma listenizin boyutuna bağlı olarak “1 ila 12 ABD Doları” kazanabilirsiniz.

Kendinize ait bir şarkınız mevcut ise Spotify üzerinden kendi şarkınızı yayınlayabilirsiniz. Spotify üyeliği oluşturmanızın ardından açılış sayfasının en alt bölümüne inin orada “sanatçılar” bölümünü göreceksiniz sayfaya tıklayın ve gördüğünüz “Claim Your Profile” bağlantısına tıklayın. Prosedürleri incelediğinizden emin olun. Spotify her şeye daha kolay takip edebilmek iki tarafın haklarını korumak amacıyla herşeyini yasalara uygun olması şartını koyuyor. Bunun için Spotify dağıtım şirketlerinden biriyle anlaşma sağlamanız gerekmektedir. Spotify’da dinlenme başına 0,00437 dolar kazanabilirsiniz.

Türkiye’de 2021 Yılında Spotify’da En Çok Dinlenen Sanatçılar?

1. Ezhel
2. UZI
3. Sezen Aksu
4. Duman
5. Cakal

Türkiye’de 2021 Yılında En Çok Dinlenen Şarkılar?

1. Bilmem mi? (Sefo)
2. Seni Dert Etmeler (Madrigal)
3. Krvn (UZI)
4. Bul beni (Ezhel)
5. Martılar (Edis)

Türkiye’de 2021 Yılında En Çok Dinlenen Şarkılar?

1. Bad Bunny
2. Taylor Swift
3. BTS
4. Drake
5. Justin Bieber

2021 Yılında Dünya’da En Çok Dinlenen Şarkılar?

1. Drivers license (Olivia Rodrigo)
2. MONTERO Call Me By Your Name (Lil Nas X )
3. STAY (Kid LAROI x Justin Bieber
4. Good 4 u (Olivia Rodrigo)
5. Levitating (Dua Lipa)


Whatsapp Canlı Destek