Paylaş
07 Mayıs 2022 Cumartesi · Son Güncelleme : 13 Haziran 2022 Pazartesi

Instagram Tiktok Videolarının Paylaşılmasını Yasaklıyor!

Instagram, Tiktok videoların Instagram'da paylaşılmasıyla birlikte kazanç sağlayan kullanıcıların etkileşimlerini düşüren çalışma başlattığını duyurdu..

Instagram uygulaması Tiktok’a rakip olarak geçtiğimiz dönemde Reels güncellemesini piyasaya sürmüştü.

Beklenen ilginin altında kalan Instagram Reels özelliğine yeni eklemeler yapılacak. Öncelikle kullanıcıların Tiktok videolarını, Reels olarak paylaşılmasından son derece rahatsız olan Instagram yeni cezalar planlamaktadır. Anlaşılan o ki kullanıcılar Tiktok’ta yayınladıkları içerikleri Instagram’da doğrudan yayınlayamayacaklar. Tiktok videoları paylaşan kullanıcılara Instagram paylaşım etkileşimleri düşürüleceği bildirilmiştir.

Instagram'da Tiktok videosu paylaşmak yasak!

Instagram kullanıcılardan, Reels videolarının öne çıkmasını ve özgün olmasını istiyor. Yine Instagram CIO’su Adam Mosseri’nin yaptığı açıklamaya göre, özgün içerikte kaliteli videolar keşfette yer alacaktır. Farklı platformlardan alınan hazır içerikli Reels videolarının keşfette bulunma olasılığını düşüreceğiz şeklinde açıklaması mevcuttur. 

Kaliteli, özgün içerik üreterek Instagram dünyasında yer bulmak için hazır Tiktok videolarını paylaşmaktan kaçınmalısınız. Instagram hesabınızda düzenli, belli aralıklarla paylaşım yapmaya devam etmelisiniz. Zamanla paylaşımlarınız hakettiği değeri görerek keşfette yer alacaktır. Gönderilerinizin daha hızlı keşfette yer alması için izlenme alabilirsiniz. Reels izlenme hizmetlerimiz organik Türk kullanıcılardan oluşmaktadır. Hemen https://www.inspofy.com/instagram-reels-izlenme-satin-al göz atabilirsiniz.

Tiktok Videoları Instagram Hikaye Bölümünde Nasıl Paylaşabilirim?

Instagram’ın Tiktok videolarını Reels olarak paylaşanların etkileşimlerini düşüreceğinden dolayı kullanıcılar, hikaye bölümünde yer vermektedir. Popüler Tiktok hesabında paylaştığın içerikleri, Instagram takipçilerine de duyurmak isteyen kullanıcılar dolayısıyla bu yöntemi sıkça tercih etmektedir.

Tiktok paylaşımını Instagram hikayede paylaşmak için video içerisinde bulunan paylaş seçeneğine tıklayın. Karşınıza Instagram story paylaş seçeneği çıkacak, seçebilirsiniz. Tiktok ve Instagram’ı birbirine bağlayarak süreyi en aza kolayca indirebilirsiniz. Takipçilerinizi Tiktok’a çekmek için paylaşımlarınızı Instagram’dan kesitler paylaşmak merak uyandıracaktır.


Whatsapp Canlı Destek