Paylaş
27 Ocak 2021 Çarşamba · Son Güncelleme : 29 Haziran 2022 Çarşamba

Instagram Reels Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram Reels videoların keşfete düşmesi için bazı adımları yerine getirmesi gerekmektedir. Reels keşfet bölümünde yer almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Instagram'ın yeni özelliği olan Reels'i çıktığı günler bu yana milyonlarca Instagram kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Birçok fenomen olmazsa olmaz Reels videolarını sık bir şekilde çekmektedir. Instagram şirketi Reels'den gelen bu geri dönüşü olumlu karşılamış Instagram Keşfette büyük bir bölümü Reels videoları için ayırmıştır. Bu kadar çok Reels videosu çekilirken sizin reels içeriğinizin izlenmesi düşmektedir. Bu yazıda sizlere Reels videolarınızı nasıl öne çıkarabileceğinizi anlatacağız.

instagram reels akışına video nasıl girer?

Instagram Reels Video Keşfete Düşme Taktikleri?


1.Dikkat Çekici Bir Reels Çekin

Bir kullanıcının Reels videonuzu sonuna kadar izlemesi çok önemlidir. Videonuz alışılagelmişin dışında bir içerik olması gerekiyor ki, insanlar videonuzu sıkılmadan izlesin.

2.En Popüler Müzikleri Seçin

Reels videolarınızda kullandığınız müzikler çok önemlidir. Uzmanların yaptığı araştırmalara göre sevilen müzikler tekrar tekrar dinleniyor. İşte bu yüzden en çok kullanılan Instagram Reels müziklerini siz de kullanmalısınız. Bu sayede videonuzu müzik bitene kadar izlenecektir. Sizin için Instagram Reels'de en çok kullanılan müzikleri sıraladık makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

3.Hastag Kullanın

Instagram'ın olmazsa olmaz özelliği hashtagler, bir gönderinin etkileşimde faydası oldukça yüksektir. Hashtag paylaşımın, Instagram robotlarına hedef kitlenizi belirlemede yardımcı olmaktadır. Burada önemli bir husus var. Hashtag miktarı maksimum 5 adeti geçmemelidir. Aksi halde içeriğinizi yapay zeka spam olarak işaretleyecektir.

4.Reels İzlenme Sayısı ve Ortalama İzlenme Süresi

Instagram algoritması, Reels videolarının izlenme sayısına göre öne çıkarmaktadır. Videolarınız izlendikçe daha etkili ve ilgi çekici algılanmaktadır. Bu kısımda dikkat edilecek kısım, ortalama izlenme süreniz de yüksek olmalıdır. Arkadaşlarınızdan Reels videolarınızı atıp sonuna kadar izlemesini isteyebilirsiniz. Eğer daha profesyonel bir hizmet almak, daha fazla kişiye kısa zamanda erişmek istiyorsanız Inspofy Reels İzlenme paketlerimizden birini satın alabilirsiniz. Bu paketi satın aldığınızda %100 Türk organik hesaplar Reels videonuzu izlemeye başlayacaktır.

5.Reels Beğeni ve Reels Yorumları

Reels izlenme satın aldığınızda bazen keşfette yer almak için yeterli olmamaktadır. Keşfet kısmında yer alma ihtimalini artırmak için Reels beğeni ve yorum satın alarak Reels videonuzu milyonlarca kişiye ulaştırabilirsiniz. İçerikleriniz 1.000 izleniyorsa buna orantılı olarak 250 Reels beğeni satın almanız yeterli olacaktır.

Yukarıdaki verdiğimiz öneriler binlerce Instagram kullanıcısı takipçilerini ve etkileşimlerini arttırdı. Instagram'da belirli bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, organik olarak uzun zaman alan bir süreçtir. Inspofy olarak sağladığımız hizmetler bu süreci kısaltmayı sağlamaktadır. Binlerce mutlu fenomen müşterilerimiz uzun yıllar boyunca bizi tercih etmiş ve olumlu sonuçlar almıştır.

Teşekkürler,
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek