Paylaş
17 Nisan 2021 Cumartesi · Son Güncelleme : 30 Haziran 2022 Perşembe

Instagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır? Güvenlik Kodu Gelmiyor?

Instagram hesap çalınma riskine karşı önlem almak istiyorsanız, aşağıda bulunan çift kimlik doğrulama adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Instagram hesabımızın etkileşimlerini arttırmak, daha fazla takipçi kitlesine ulaşmak için denediğiniz birçok yöntem var. Bunların birçoğu ücretsiz olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak ücretsiz olarak takipçi beğeni, izlenme gönderimi yapan web siteleri ya da uygulamalar bizlerden kullanıcı adı ve şifre istemektedirler. Şifremizi bu tür yerlere verdiğimizde hesabımıza bilgisayar programları aracılığı ile girip işlemler yapmaktadırlar. Bu işlemler kötü amaçlı olarak Instagram şirketi tarafından algılanmaktadır. Bunun olmasını istemeyiz çünkü spam olarak algılanan hesapların kolay kolay keşfete düşmesi çok zordur. Kısacası hesabınıza ücretsiz işlemler yaptırarak spama sokmuş oluyorsunuz.

Instagram hesap güvenliği

Inspofy olarak Instagram olsun diğer sosyal medya uygulamaları olsun kesinlikle müşterilerimizden şifre istememekteyiz. Gönderilen işlemleri %100 organik hesaplardan oluşan kullanıcılar olduğu için hesabınızı spama sokmamış oluyorsunuz.

Instagram Hesabını Nasıl Güvence Altına Alırım?

Mavi tikli hesapların bile kolayca çalınabildiği bu dönemde Instagram hesabınızı güvende tutmak ciddi bir görevdir. Instagram hesabınızın çalınmaması için aşağıda sıraladığımız prosedürleri dikkate almanız hesap güvenliği açısından önemlidir;

1. Şifre güvenliği 

Instagram hesabınız için şifre oluştururken kısa ve kolay tahmin edilen paroladan kaçınmanız gerekmektedir. Parola seçimi sırasında rakamlar ve semboller ekleyerek güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz Instagram şifresini kesinlikle kimseyle paylaşmayın. 

2. Instagram çift faktörlü kimlik doğrulama 

İki adımlı doğrulama özelliğini aktif ederek hesap güvenliğini daha sağlam hale getirebilirsiniz. Instagram ayarlar kısmından güvenlik adımına ilerleyin. Karşınıza çıkan seçenekler arasından “iki faktörlü kimlik doğrulaması” seçin. Çift faktörlü kimlik doğrulamasını aktif ettiğinizde size verilen yedek kodları güvenli bir yerde saklamanız gerekmektedir. 

3. E-posta onayı

Instagram hesabınızı güvende tutmanın önemli kriterlerinden biri de e-posta adresinizin güncel olmasıdır. Hesabınızda bulunan e-posta doğrulanmış olması hesabınızın çalınmamasına büyük katkı sağlayacaktır. Instagram parola güvenliğinde olduğu gibi e-posta adresinizin şifresi de güçlü olmalıdır. 

Yukarıda sıraladığımız başlıklar hesap güvenliğinizi en üst seviyede tutmanıza yardımcı olacaktır. Instagram hesabınızın var olan güvenliğini devam ettirmek istiyorsanız tanımadığınız kişilerden gelen bağlantılara tıklamamalısınız. 

Saygılarımızla,
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek