Paylaş
20 Ağustos 2021 Cuma · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Instagram Hesabı 2022 Nasıl Silinir?

Instagram hesabını kolayca silebileceğiniz yöntemleri sizler için aşağıda sıraladık..

Instagram hesabınızı çeşitli nedenlerden dolayı kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun gibi durumlarda Instagram şirketi hesabınızı anında kapatmaz 15 günlük bir kapatma sürecine sokar. Bu süreci nasıl başlatabileceğinizi sizlere kısaca göstereceğiz.

Instagram, hesabını kapatmak ya da dondurmak olarak ikiye ayıran bir seçenek sunuyor.

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan geçici olarak dondurabilirsiniz.
Geçici olarak kapatma bağlantısı
Linke tıkladıktan sonra açılan sayfadan hesabınızı neden kapatmak istediğinizi seçin ve hemen altında bulunan hesabınızın mevcut şifresini girin. Sonrasında "Hesabınızı Geçici Olarak Kapat" butonuna tıkladıktan sonra hesabınız dondurulacaktır.

Peki bu bağlantı ile kapatmak istediğinizde neler olacak?
Hesabınız Instagram arama ve diğer önerilenler kısmında kesinlikle çıkmayacaktır. Bu uygulamanın bir diğer adı ise Instagram hesap dondurmadır. Hesabınızı bu linkten kapatmak istediğinizde işlemleri tamamladıktan sonra hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılır ve bir daha bu hesaba girene kadar donuk bir şekilde kalır.

Instagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız aşağıdaki linkten kalıcı olarak kapatabilirsiniz.
Kalıcı olarak kapatma bağlantısı
Hesabı silme bağlantısına tıkladıktan sonra silmek için bir sebep seçin ve daha sonra şifrenizi girdikten sonra aşağıdaki "Sil" seçeneğine tıklayın. Artık hesabınız silinmiş olacaktır.
Tamamen kapatma özelliği Instagram'da eskiden bulunmuyordu. Son yıllarda Avrupa Birliği ülkelerine uygulanan çerez politikası sayesinde Instagram şirketi kullanıcılarına hesaplarını tamamen kapatma özelliği sunmuştur. Instagram hesabınızı tamamen kapattıktan sonra ilgili veriler güvenlik açısından şifrelenip 1 yıl saklanmaktadır.


Whatsapp Canlı Destek