Paylaş
15 Nisan 2021 Perşembe · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Instagram Etkileşimleri Nasıl Arttırılır? En Etkili 5 Yöntem

Instagram hesabınızın etkileşimlerini genel olarak artırmanıza yönelik etkili yöntemleri sizler için yanıtladık..

Instagram'da paylaşımlarınız dilediğiniz gibi etkileşim görmüyorsa sadece arkadaşlarınız tarafından görüntüleniyorsa büyük bir problem yaşıyorsunuz demektir.

Instagram robotları profilinize 6-24 saat aralıkları içerisinde ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler Instagram'ı ne kadar sıklıkla kullandığınızı ve paylaşım saatlerinizi denetlemektedir. İçerik kalitesini ve birçok etkinliği ölçerek hesabınıza puan üzerinden etkileşim notu vermektedir. Peki bu etkileşim puanını nasıl yükseltebiliriz?

instagram'da etkileşimleri nasıl arttırabilirim?

İçerik Kalitesi ve Gündem

Instagram'da paylaştığınız içeriklerin gündem ile alakası ölçülür. Paylaşımınız farklı kullanıcıların içerikleri ile ne kadar alakalı ise Instagram algoritması sizi öne çıkaracaktır. İçeriklerinizin çözünürlüğü ve özgünlüğü de öne çıkmanızı olumlu etkileyecektir.

İçerikte Kalma Süresi

Instagram paylaşımlarınız, kullanıcılar içeriğinizde ne kadar uzun süre kalırsa algoritmalar üzerinde iyi bir izlenim oluşturmaktadır. Örnek; Reels videosu paylaştınız, video sonuna sürpriz sonlu ilginç ekleme yaparak paylaşımın sonuna kadar izlenmesini sağlarsınız. Reels tekrar baştan başladığı için robotlar kaliteli bir içerik olarak algılayacaktır.

Paylaşım Saatleri

İçeriğinizi ne zaman paylaşacağınız oldukça önemli bir konudur. Arama motorlarında en çok sorulan sorulardan bir tanesi Instagram etkileşim saatleri hangi saatler gibi buna benzer birçok soru ile karşılaşmaktayız. Bu sorunun net bir cevabı tam olarak verilmemiştir. Bu etkileşim saatleri tamamen hesabınıza, içerik tipinize ve gündeme göre değişmektedir. Eğer bir fotoğraf paylaşıyorsanız öncelikle bu fotoğrafı sizi takip eden kişilerin Instagram'a sık girdiği saatlerden birkaç saat önce paylaşmalısınız. Bu sayede gönderileriniz aşağılara düşmeyecek ve görüntülenme sayısı artacaktır. Gönderilerinizi paylaştıktan 1 saat sonra hikaye olarak da yeni paylaşım post olarak sizi takip eden kullanıcılara haber vermiş oluyorsunuz. Instagram Reels videolarında paylaşım saatiniz hiç önemli olmamaktadır. Instagram Reels'ler 1 gün sonrada 1 ay sonrada etkileşime girebilmektedir. Düzenli olarak içerik paylaştığınızda takipçi, beğeni ve izlenme artışlarını gözlemleyebilirsiniz.

Profil Ziyaretleri

Profil ziyaretleri etkileşimlerinizi arttırma konusunda önemli bir etkendir. Ne kadar çok profil ziyaretli alırsanız hesabınız daha çok görüntülenme kazanacaktır. Bu ziyaretler gönderileriniz üzerinden yapıldığı için gönderilerinizin de etkileşimi artmış oluyor Inspofy üzerinden profil ziyareti satın almak isterseniz buradan paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

Takipçi, Beğeni, İzlenme ve Gösterim Satın Almak

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın hesabınız istediğiniz noktalara gelemiyor. Bunun sebebi rakiplerinizin ücretli olarak destek almasıdır. Neredeyse 7'den 70' e her Instagram fenomeni, hesabını büyütmek isteyen insanlar belirli bir kitle kazanmak için ücretli destek almaktadır. Takipçi satın almayla başlayan bu serüven beğeni, izlenme, profil ziyareti ve etkileşim satın almaya kadar devam etmektedir. Ne yazık ki bilinçli satın alım yapmayan kullanıcılar istedikleri etkiyi çok fazla alamıyor. Inspofy olarak teknik ekibimiz profilinizi inceliyor ve ihtiyacınız kadar size paketler sunuyor. Sizde Inspofy'dan destek almak isterseniz Whatsapp teknik destek hattımız ile iletişim kurduktan sonra etkileşim paketi satın almak istediğinizde uzman ekiplerimiz tarafından profiliniz inceleniyor. Inspofy yapay zeka algoritmamız hesabınız üzerinde gerekli taramaları yaptıktan sonra size en uygun miktarlarda paket hazırlıyor. Bu sayede kısa zamanda hedef kitlenize ulaşabiliyorsunuz.

Saygılarımızla,
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek