15 Nisan 2021 Perşembe

Instagram Etkileşimleri Nasıl Arttırılır? En Etkili 5 Yöntem

Instagram'da en çok etkileşim alınan saatler hangi saatler, paylaştığım gönderiler keşfete nasıl çıkar tüm soruların cevabı yazımızda!

Instagram'da paylaştığınız fotoğraflar, videolar, Reels'ler dilediğiniz gibi etkileşim görmüyorsa sadece arkadaşlarınız tarafından görüntüleniyorsa büyük bir problem yaşıyorsunuz demektir.
Instagram robotları profilinize 6-24 saat aralıkları içerisinde ziyaret etmektedir. Bu ziyaretler Instagram'ı ne kadar sıklıkla kullandığınızı, paylaşım saatlerinizi, içeriklerinizin kalitesini ve birçok etkinliğinizi ölçerek hesabınıza puan üzerinden etkileşim notu vermektedir. Peki bu etkileşim puanını nasıl arttırabiliriz?

instagram'da etkileşimleri nasıl arttırabilirim?

1.İçerik Kalitesi ve Gündem
Instagram'da paylaştığınız içeriklerin gündem ile alakası ölçülür. Paylaşımınız diğer kullanıcıların içerikleri ile ne kadar alakalı ise Instagram yapay zeka algoritması başka hesaplarda içeriğinizi göstermeye başlayacaktır.

2.İçerikte Kalma Süresi
Paylaştığınız gönderi, video ya da Reels kullanıcılar içeriğinizde ne kadar uzun süre kalırsa yapay zeka robotları üzerinde iyi bir izlenim oluşturursunuz. Örneğin bir Reels videosu paylaştınız videonuzun sonuna sürpriz sonlu ilginç bir şey yaptığınızda kullanıcılar hem Reels'inizi sonuna kadar izler hemende Reels tekrar baştan başladığı için robotlar kaliteli bir içerik olarak algılayacaktır.

3. Paylaşım Saatleri
İçeriğinizi ne zaman paylaşacağınız oldukça önemli bir konudur. Arama motorlarında en çok sorulan sorulardan bir tanesi Instagram etkileşim saatleri hangi saatler gibi buna benzer birçok soru ile karşılaşmaktayız. Bu sorunun net bir cevabı tam olarak verilmemiştir. Bu etkileşim saatleri tamamen hesabınıza, içerik tipinize ve gündeme göre değişmektedir.
Eğer bir fotoğraf paylaşıyorsanız öncelikle bu fotoğrafı sizi takip eden kişilerin Instagram'a sık girdiği saatlerden birkaç saat önce paylaşmalısınız. Bu sayede gönderileriniz aşağılara düşmeyecek ve görüntülenme sayısı artacaktır. Gönderilerinizi paylaştıktan 1 saat sonra hikaye olarak da yeni paylaşım post olarak sizi takip eden kullanıcılara haber vermiş oluyorsunuz. Instagram Reels videolarında paylaşım saatiniz hiç önemli olmamaktadır. Instagram Reels'ler 1 gün sonrada 1 ay sonrada etkileşime girebilmektedir. Düzenli olarak içerik paylaştığınızda takipçi, beğeni ve izlenme artışlarını gözlemleyebilirsiniz.

4.Profil Ziyaretleri
Profil ziyaretleri etkileşimlerinizi arttırma konusunda önemli bir etkendir. Ne kadar çok profil ziyaretli alırsanız hesabınız daha çok görüntülenme kazanacaktır. Bu ziyaretler gönderileriniz üzerinden yapıldığı için gönderilerinizin de etkileşimi artmış oluyor Inspofy üzerinden profil ziyareti satın almak isterseniz buradan paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

5. Takipçi, Beğeni, İzlenme ve Gösterim Satın Almak
Ne kadar uğraşırsanız uğraşın hesabınız istediğiniz noktalara gelemiyor. Bunun sebebi rakiplerinizin ücretli olarak destek almasıdır. Neredeyse 7'den 70' e her Instagram fenomeni, hesabını büyütmek isteyen insanlar belirli bir kitle kazanmak için ücretli destek almaktadır. Takipçi satın almayla başlayan bu serüven beğeni, izlenme, profil ziyareti ve etkileşim satın almaya kadar devam etmektedir. Ne yazık ki bilinçli satın alım yapmayan kullanıcılar istedikleri etkiyi çok fazla alamıyor. Inspofy olarak teknik ekibimiz profilinizi inceliyor ve ihtiyacınız kadar size paketler sunuyor. Sizde Inspofy'dan destek almak isterseniz Whatsapp teknik destek hattımız ile iletişim kurduktan sonra etkileşim paketi satın almak istediğinizde uzman ekiplerimiz tarafından profiliniz inceleniyor. Inspofy yapay zeka algoritmamız hesabınız üzerinde gerekli taramaları yaptıktan sonra size en uygun miktarlarda paket hazırlıyor. Bu sayede kısa zamanda hedef kitlenize ulaşabiliyorsunuz.

Saygılarımızla,
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek