Paylaş
01 Şubat 2021 Pazartesi · Son Güncelleme : 12 Haziran 2022 Pazar

Instagram'da Link Nasıl Eklenir? Swipe Up Nasıl Yapılır?

Instagram hikaye bölümüne memnun kaldığınız ürünlerin Trendyol ve Hepsiburada bağlantılarını ekleyerek ek gelir sağlayabilirsiniz. Yukarı kaydırma ayrıntıları..

Son günlerde daha da yaygınlaşan yukarı kaydır özelliğini çoğunlukla influencerlar kullanmaktadır. Markaların, ürünlerin reklamını yapma amaçlı kullanılan, bağlantı verilerek satın almak için ürünün web sitesine yönlendirilen yukarı kaydır özelliğini ile milyonlarca fenomen bu yöntem ile gelir elde etmektedir.

Trendyol ünlü instagram hesapları ile anlaşma yaparak bu ürünleri ücretsiz olarak Instagram fenomenlerine gönderiyor. Gönderilen ürünleri hikayelerinde paylaşan influencerlar "Yukarı Kaydır (Swipe Up)" özelliği sayesinde kaydırma başına gelir elde ediyorlar.

Haydi Başlayalım!

Öncelikle link bırakmanız için Instagram hesabınızı işletme hesabına çevirmeniz gerekiyor.
1.Instagram uygulamasını açın.
2.Sağ alt kısımdan profil fotoğrafınıza tıklayın.
3.Biyografi kısmının altında "Profili Düzenle" butonuna tıklayın.
4.Açılan sekmede alt kısımda "Profesyonel Hesaba Geçiş Yap" seçeneğine tıklayın.
5.Bu alandan sonra ilgili kategorinizi seçip geçiş işlemlerinizi tamamlayın.
Şimdi bir İşletme (Profesyonel) hesabına sahipsiniz.

Şimdiki yapacağımız işlem Instagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmak. Link bırakabilmeniz için minimum 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. Bu yüzden öncelikle takipçi sayımızı yükseltme için ücretli takipçi satın alacağız. Eğer yeteri kadar takipçiniz varsa bu adımı atlayın.
Instagram Takipçi Paketlerine buradan ulaşın.
Açılan sayfada paketler kısmından 10.000 Takipçi paketini satın alın. Yükleme işlemi biraz zaman alacaktır. Takipçileriniz yüklendikten sonra hikayelerinizde link bırakma özelliği aktif olacaktır.
Şimdi hikayelerinizde link paylaşmayı gösterelim.
1.Instagram uygulamasını açın ve sola kaydırıp bir hikaye çekin.
2.Hikayenizi paylaşmadan önce üst kısımda bir bağlantı(zincir ikonu) çıkacaktır. Bu ikona tıklayın ve bağlantınızı ekleyin.

Tebrikler artık hikayelerinizde link bırakabiliyorsunuz.
Bol kazançlar.
Inspofy Ekibi


Whatsapp Canlı Destek