Paylaş
30 Mart 2022 Çarşamba · Son Güncelleme : 17 Haziran 2022 Cuma

Instagram’da Hikayeye Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram hikaye paylaşımlarınıza müzik ekleyerek daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Hikaye bölümüne şarkı nasıl eklenir sizler için yanıtladık..

Instagram üzerinden kullanıcılar eskiden yalnızca fotoğraf ve video paylaşmaktaydı. Instagram zamanla yeni yeni özellikler eklenerek kendini devamlı güncel tutmayı başarmıştır. Instagram hikaye paylaşmak, Instagram’ın en sık tercih edilen özelliklerindendir. Kullanıcılar gün içerisinde yaptıkları durumları paylaşarak durum güncellemesi yaparlar ve 24 saat sonra otomatik silinir.

Instagram hikayenize müzik ekleyin

Instagram story paylaşma özelliği için 24 saati tamamladığında otomatik olarak Instagram tarafından silinen durum güncellemesi diyebiliriz. Otomatik olarak silinen hikayeleri, “hikaye arşiv” bölümünde bulmanız mümkündür.

Profiliniz açık olduğunda, sayfanızı ziyaret eden eden tüm kullanıcılar kolayca hikayelerinize ulaşabilirler. Instagram yeni özellikler sunmaya devam ederken kısa süre önce hayatımıza giren hikayelere müzik ekleme özelliği ise aktif Instagram kullanıcılarını oldukça heyecanlandırdı. Peki Instagram hikayeme şarkı nasıl eklerim? Instagram story müzik ekleme nasıl yapılır? Gibi soruları sizler için aşağıda yanıtladık..

Instagram Hikayeye Nasıl Müzik Eklenir?

Instagram’ın hikayeler için eklenen yeni özellik ile artık reels paylaşımlarında olduğu gibi hikayelere de müzik ekleyebileceksiniz. Instagram hikayelerinizi daha renkli hale getirmek için şarkı ekleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Instagram hikayelerinize şarkı eklemek için;
1. Instagram anasayfanızdan, hikaye ekleme kısmına geçin.
2. Hikayenize ekleyeceğiniz gönderiyi seçin.
3. Paylaşacağınız gönderinin sağ üst köşesinde “Aa” simgesinin hemen yanında bulunan simgeye dokunun.
4. Karşınıza çıkan seçeneklerden “müzik” simgesine tıklayın.
5. Yukarıda bulunan “ara” kısmında istediğiniz şarkıyı bularak ekleyin.
6. Eklemek istediğiniz müziğin, hikayenizde hangi kısmı yayınlansın istiyorsanız, oynatma çubuğunu sürükleyin.

Yukarıda sıraladığımız adımları tamamladığınızda Instagram hikayenize müzik eklemeyi başarıyla tamamlamış olacaksınız. Yukarıda saydığımız gibi hikaye bölümünde “müzik” seçeneği bulunmuyorsa eğer cihazınızda bulunan Instagram uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Instagram üzerinden yayınladığınız hikayelerin izlenme sayıları düşük ise Türk hikaye izlenme satın alabilirsiniz. Güvenilir Türk hikaye izlenme satın almak için bağlantıya tıklayarak güvenle satın alabilirsiniz.


Whatsapp Canlı Destek