Paylaş
16 Mart 2022 Çarşamba · Son Güncelleme : 16 Haziran 2022 Perşembe

Instagram Butik Sayfanızı Büyütmek İçin En Etkili 5 Yöntem

Instagram butik sayfanızın daha güvenilir durması ve satışlarınızın çoğalması için 5 yöntem sıraladık..

Instagram, her kitleden her yaştan milyonlarca kullanıcısı bulunan günümüzün en popüler en etkili sosyal ağı haline gelmiştir. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram’ da haliyle kişisel hesaplar kadar ticari amaçlı yürütülen hesaplar da oldukça yaygındır. İşletme hesabınızı etkili şekilde yürütmek başarıyla büyütmek için yapılması gereken 5 yöntemi sizler için sıraladık. İşletme hesabı nasıl büyütülür? Instagram butik hesabı nasıl büyütülür? Gibi soruları sizler için yanıtladık. İşte cevabı..

Instagram butik sayfalarını büyütmek diğer kategorideki profillere göre daha zordur çünkü amaç kullanıcıları eğlendirmek ya da bilgilendirmekten ziyade satış yapmaktadır. Dolayısıyla standart butik sayfalarından çok daha farklı şeyler sunmanız gerekmektedir. Sıkıcı butik sayfalarından olmamak için paylaşımlarınızı daha mizahi, ilgi çekici reels paylaşımlar ile kısa sürede hiç şüphesiz dikkat çekici butik sayfası haline gelmeniz mümkündür. Daha klasik görünmeyi hedefliyorsanız eğer müşterilerinize kurumsal imaj görünümü çizerek güvenilir marka olmayı başarabilirsiniz.

Instagram butik sayfamı nasıl büyütebilirim?

1. Rakip analizi yapın

Instagram’da işletme hesabınızı büyütme adımının en önemli adımı rakiplerinizi iyi analiz etmeniz olacaktır. Instagram’da sizin kategorinizde olan markalaşmış butiklerin neler yaptığını, potansiyel müşterilerinizin neyi benimsediğini gözlemlemeli ve bunlara uygun paylaşımlar yapmanız sayfanızın büyümesine önemli katkısı olacaktır. Gözlemlediğiniz içeriklerden daha farklı daha kaliteli içerikler üreterek markanızı oluşturabilirsiniz.

2. Kurumsal hesap oluşturun

Instagram’da sizinle aynı kategorideki hesapları analiz etmenizin ardından artık kendi kurumsal hesabınızı oluşturabilirsiniz. Kurumsal butik hesabını oluşturmanız için dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır;

- Kurumsal logo oluşturun.
- Kurumsal logonuzun bulunduğu bir profil fotoğrafı oluşturun.
- E-ticaret siteniz üzerinden satış yapın.
- Müşterilerin satın alabileceği web sitesi bağlantısı ekleyin.
- Diğer sosyal ağlarda butik isminizle hesap üyeliği oluşturun.
- Müşterilerinizin kolaylıkla sizlere ulaşabileceği canlı müşteri destek hattı sağlayın.
- Ürün paketinizde ya da kıyafet ise ürünlerin etiketinde kendi marka logonuz bulunmalı.
- Paylaşımlarınızın görüntü kalitesine dikkat edin.
- Ürünlerin içeriğini ayrıntılarını şeffaf bir şekilde ürün açıklamasında yazmalısınız.

3. Kurumsal paylaşım yapın

Instagram’da butik hesabınız üzerinden paylaşım yapmak hesabınızın büyümesinde en önemli unsurlardan biridir. Kurumsal paylaşımınızda en önemli ayrıntı ise içeriklerinizin görüntü kalitesidir. Her ne kadar kurumsal olursanız olun paylaşımlarınızın çözünürlüğü kaliteli değilse diğer kullanıcıların dikkatini çekmeyecek ve satışlarınız düşüşe geçecektir. Her müşteri potansiyeli taşıyan kullanıcı sipariş vereceği ürünün renginden, kalitesinden emin olarak satın almak ister. Dolayısıyla bunu göz önünde bulundurarak içerik üretmeli paylaşımlar yapmalısınız. Paylaşımlarınıza gelen olumlu ya da olumsuz yorumları cevapsız bırakmamalı her zaman nazik şekilde yanıt vermelisiniz. Kesinlikle paylaşımlarınızın yorumlarını kapatmamalı ya da sınırlandırmamalısınız aksi halde güvensiz bir marka izlenimi yaratırsınız.

4. Ürünlerin Paketlenmesi

Butik sayfanızın büyümesi ve markalaşması yolunda adım adım ilerlerken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise satışını yaptığınız ürünlerin paketlenmesidir. Müşteriler satın alacağı üründen emin olmak isterler. Markanıza ait logonun bulunduğu paketlemeler müşterilerin gözünde olumlu bir izlenim bırakır. Paylaşım yaparken bu konuda da bir içerik üretmeniz satışı artırmada önemli rol oynamaktır. Müşterinizin paketini nasıl kargoladığınıza dair kaliteli bir reels çekin, video üzerine ise paketleme yaptığınıza dair bir açıklama yazın. Müzik de eklediğiniz bu içerik kısa sürede hiç şüphesiz binlerce kullanıcının dikkatini çekecektir. Çünkü her müşteri siparişinin kendisine nasıl ulaşacağından emin olarak sipariş vermek ister.

5. Takipçi ve Beğeni Artırmak

Instagram butik hesabınızda kısa sürede takipçi kazanmak, düzenli olarak yaptığınız paylaşımlara beğeni gelmesi oldukça zor uzun bir süreçtir. Müşteri potansiyelinin bulunduğu kullanıcılara takip isteği atabilir onların sizi geri takip etmesini sağlayabilirsiniz. Fenomenlerden ücret ve ürün karşılığında tanıtım yapmanız da butik hesabınızı büyütmede satışlarınızı artırmak da faydası olacaktır. Yeni açtığınız butik hesabının organik olarak büyütmek beğeni sayınızı kısa sürede yükseltmek için diğer butik sayfalarının yaptığı gibi takipçi ve otomatik beğeni satın alabilirsiniz. Takipçi sayınızın artmasıyla beğeni sayılarınız, izlenmeleriniz yükselir bu sayede satışlarınız artarak kazancınız da artacaktır.
Güvenilir, şifresiz takipçi ve beğeni satın almak için bu bağlantı üzerinden sipariş verebilirsiniz.


Whatsapp Canlı Destek